Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta w Uniejowie

Informacja dla osób niesłyszących

Informujemy, iż w związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia 2012 r. ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243), osoby niesłyszące i głuchonieme mają prawo do skorzystania z usług tłumacza języka migowego online przy załatwianiu spraw w Urzędzie Miasta w Uniejowie. Osoby zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia do pracownika Biura Podawczego (pokój nr 13 parter) lub Sekretariatu (pokój nr 3 I piętro).

W związku z powyższym osoby niesłyszące i głuchonieme mogą komunikować się z Karoliną Malinowską – koordynator ds. dostępności, podinspektor ds. obsługi kancelarii Ogólnej. Adres e-mail: karolina.malinowska@uniejow.pl lub urząd@uniejow.pl

Przesyłam również login, hasło i link dla połączeń nielogowanych dla osób niesłyszących, które chcą skontaktować się z Urzędem Miasta w Uniejowie:

Login: UM_Uniejow

Hasło: UM_Uniejow

link: https://pzgomaz.com/#!/notLogged?customer=UM_Uniejow 

W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z tą osobą i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w urzędzie nie musi być wcześniej uzgadniana.

Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.