Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta w Uniejowie

Informacja w sprawie podpisu na decyzjach ustalających wymiar podatków wydawanych przez Burmistrza Miasta Uniejów

Informacja

w sprawie podpisu na decyzjach ustalających wymiar podatków

wydawanych przez Burmistrza Miasta Uniejów

 

Urząd Miasta w Uniejowie informuje, że w celu skrócenia czasu doręczania Państwu corocznych decyzji podatkowych oraz zmniejszenia kosztów ich przygotowania,

 w roku 2021 decyzje podatkowe w podatku od nieruchomości, podatku rolnym lub podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego wysyłane do mieszkańców Gminy Uniejów zamiast odręcznego podpisu będą zawierały nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania.

Rozwiązanie takie dopuszcza obowiązujący przepis art. 210 §  1a. Ordynacji podatkowej w brzmieniu:

 „Decyzja w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości, podatku rolnym lub podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, sporządzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, może zamiast podpisu własnoręcznego osoby upoważnionej do jej wydania, zawierać podpis mechanicznie odtwarzany tej osoby lub nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania.”

W załączeniu: zarządzenie nr 14 Burmistrza Miasta Uniejów z dnia 02.02.2021 r. w sprawie: sposobu podpisywania decyzji ustalających zobowiązanie podatkowe w podatku od nieruchomości, podatku rolnym lub podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, sporządzonych z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Zarządzenie nr 14 Burmistrza Miasta Uniejów z dnia 02.02.2021 r. w sprawie sposobu podpisywania decyzji ustalających zobowiązanie podatkowe.pdf (PDF, 192.88Kb) 2021-02-04 11:07:11 329 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anita Skotnicka 04-02-2021 11:07:11
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anita Skotnicka 04-02-2021
Ostatnia aktualizacja: Anita Skotnicka 04-02-2021 11:07:11