Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta w Uniejowie

Komunikat dot. funkcjonowania instytucji publicznych na terenie gminy Uniejów

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą sytuacją, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęliśmy decyzję o niezwłocznym zamknięciu miejsko-gminnych instytucji kultury (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie oraz jej filie w Wilamowie i Rożniatowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury), odwołaniu wydarzeń i spotkań.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra, od dziś profilaktycznie zawieszono zajęcia we wszystkich placówkach edukacyjnych. Dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu, szkoły w dniach 12 i 13 marca będą prowadziły zajęcia opiekuńcze, od poniedziałku 16 marca szkoły będą zamknięte.

Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W obu instytucjach wprowadzamy nowe procedury związane z obsługą mieszkańców, przechodząc na pracę w systemie „jednego okienka”, tak aby do minimum ograniczyć konieczność poruszania się po całym urzędzie. Od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania, do dyspozycji petentów pozostaje tylko sekretariat. W związku z tym, terminy rozpatrywania wniosków mogą zostać wydłużone.

Bardzo proszę, aby wszystkie sprawy nie wymagające osobistego stawienia się w urzędzie, rozwiązywać telefonicznie (tel. 63-288-97-40/44) lub mailowo (na adres urzad@uniejow.pl). Jeśli to możliwe, proszę rozważyć przełożenie wizyty w urzędzie na późniejszy termin.

Wszystkie ważne dla Państwa informacje będziemy publikować na bieżąco na stronie urzędowej (www.uniejow.pl), przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP (skrytka odbiorcza: /b7olm17m0b/skrytka) oraz naszych sms-owych kanałów informacyjnych.

Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

 

Burmistrz Miasta Uniejów

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Masandro Wszołek 13-03-2020 19:01:27
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Masandro Wszołek 13-03-2020
Ostatnia aktualizacja: Masandro Wszołek 13-03-2020 19:01:27